Strona główna Informacje 12 niebezpiecznych nawyków przed snem, których zawsze należy unikać

12 niebezpiecznych nawyków przed snem, których zawsze należy unikać

Oto 12 rzeczy, których należy unikać każdego wieczoru tuż przed pójściem spać, zwłaszcza jeśli ciężko ci jest zasnąć.

Lista problemów, które zakłócają Twój sen, których należy unikać:

1. Unikaj picia jakichkolwiek płynów przed pójściem spać, ponieważ możesz obudzić się 2-3 razy w nocy, aby pójść do łazienki.

2. Unikaj drzemek i staraj się stworzyć regularną rutynę snu, która może przygotować mózg do spania o tej samej porze każdego wieczoru.
3. Unikaj korzystania z urządzeń elektronicznych przed pójściem spać. Jasność ekranów znacząco zakłóca sen.

4. Unikaj czytania książki przed snem. Spróbuj zakończyć czytanie co najmniej godzinę przed pójściem spać. Nie kładź się z książką do łóżka.
5. Unikaj budzików z jasnymi wyświetlaczami, pobudzają one mózg i zakłócają sen. Zmniejsz jasność ekranu.

6. Zawsze kupuj wysokiej jakości materac, ponieważ wygodny materac jest ważny dla dobrego snu.
7. Zjedz kolację co najmniej dwie godziny przed pójściem spać. Jedzenie przed snem może utrudnić trawienie i spowodować gazy, wzdęcia i zgagę.

8. Powinieneś ćwiczyć maksymalnie trzy godziny przed snem.
9. Unikaj chodzenia spać z zimnymi stopami. Użyj podgrzewających podkładek lub skarpet, aby ogrzać stopy.

10. Staraj się trzymać spójnego harmonogramu spania, ustaw realistyczny czas na zasypianie, który może współgrać z twoim stylem życia.
11. Unikaj picia kawy co najmniej cztery godziny przed snem. Kofeina stymuluje funkcjonowanie mózgu i zwiększa energię w organizmie, więc będziesz miał trudności z zasypianiem.

12. Znajdź najlepszą pozycję do spania, aby uniknąć bólu pleców i ramion. Spróbuj spać na prawej lub lewej stronie zamiast na brzuchu lub plecach.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Wystarczająca ilość snu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ciało ma wyjątkową zdolność do regeneracji i samoleczenia, z których większość dzieje się podczas snu. Niedobór...
Większość ludzi, którzy chcą schudnąć z pewnością próbowała zielonej herbaty. Nawet jeśli nie spożywasz jej regularnie prawdopodobnie słyszałaś, że może stymulować odchudzanie. Jednak zielona...
Receptura, którą mamy zamiar się z Wami podzielić jest doskonałym naturalnym środkiem na zwiększenie odporności, poprawiającym czynność wątroby, da ci lepszą cerę i wygładzi...
Czy masz problem z owadami, na przykład komarami, muchami, a nawet pająkami? Próbujesz się ich pozbyć z domu, ale one zawsze wracają? Nie martw się, nie...
Zdecydowanie zauważyłeś wszystkie te specyficzne reakcje cielesne, ale nigdy o nich nie myślałeś. Ciało ludzkie opracowało zestaw mechanizmów obronnych, które stanowią cały system. Ten system...