Strona główna Bez kategorii 2 krople olejku imbirowego zwalczają bóle stawów, wzdęcia i stany zapalne

2 krople olejku imbirowego zwalczają bóle stawów, wzdęcia i stany zapalne

Imbir jest jednym z najsilniejszych domowych środków na ulgę w bólu i chorobie lokomocyjnej dzięki swoim silnym właściwościom przeciwzapalnym. Nic dziwnego, że olej uzyskany ze świeżego korzenia imbiru ma takie same korzyści zdrowotne.

Co to jest olej imbirowy?

Olejek imbirowy to pikantny i energetyzujący olej, który pochodzi z ostrego, osobliwie wyglądającego korzenia imbiru. Zioło ma białe lub żółte kwiaty, wąskie liście w kształcie włóczni. Kłącza są małe i bulwiaste o cienkiej lub grubej brązowej skórze.

W zależności od odmiany jego miąższ może być biały, żółty lub czerwony. Zioło to od dawna jest cenione za swoje właściwości kulinarne i lecznicze, szczególnie w starożytnych Indiach, Chinach i Grecji. Jest uważany za podstawowy element medycyny ajurwedyjskiej.

Suszony korzeń imbiru służy do przygotowywania suplementów i nalewek, ale także do olejku imbirowego, który ma wiele zastosowań.

Olej ten ma żółty kolor i przyjemny aromat, w zależności od jakości użytego imbiru i procesu destylacji olej imbirowy ma różny zapach. Niemniej jednak za najlepszy olej imbirowy uważa się ten otrzymany przez destylację świeżego korzenia imbiru.

Zastosowania oleju imbirowego

Właściwości przeciwbólowe świeżego imbiru są dziś dobrze znane, ale olej imbirowy może być równie korzystny. Możesz użyć tego oleju miejscowo, aby złagodzić bóle, a także promować prawidłowe krążenie krwi.

Kojące i rozgrzewające właściwości olejku imbirowego leczą problemy z trawieniem, takie jak niestrawność, nudności, poranne mdłości, gazy, biegunka i wszelkie inne dolegliwości trawienne.

Jak działa olej imbirowy?

90% olejku imbirowego składa się z seskwiterpenów, które nadają temu olejowi właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i pozostałe właściwości lecznicze. Ma działanie rozgrzewające i energetyzujące podczas inhalacji lub stosowania miejscowego.

Jeśli chodzi o spożycie zaleca się, aby robić to pod nadzorem wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Czy to jest bezpieczne?

Olejek imbirowy jest niedrażniący i nietoksyczny, więc jest ogólnie bezpieczny, chyba że jest stosowany w bardzo silnych stężeniach. Osoby o wrażliwej skórze powinny sprawdzić, czy mają jakiekolwiek reakcje alergiczne, wykonując test płatkowy skóry przed użyciem tego lub jakiegokolwiek innego olejku eterycznego.

Inną opcją jest rozcieńczenie go olejem nośnym, takim jak oliwa z oliwek. Inne olejki eteryczne, które dobrze komponują się z olejem imbirowym, to: kadzidłowy, ylang-ylang, neroli, z drzewa sandałowego i bergamotki.

Unikaj nakładania olejku imbirowego na obszary skóry, które będą narażone na działanie promieni słonecznych w ciągu 24 godzin po aplikacji, ponieważ olej ten może być fototoksyczny.

Chociaż jest to przydatne w przypadku porannych mdłości, matki karmiące i kobiety w ciąży powinny stosować go ostrożnie. Przed użyciem najlepiej skonsultować się z lekarzem. Unikaj także podawania go niemowlętom.

Skutki uboczne oleju imbirowego

Nie używaj tego oleju jeśli masz jakąkolwiek wrażliwość na korzeń imbiru i skonsultuj się z lekarzem, jeśli bierzesz jakiekolwiek leki. Niektóre potencjalne skutki uboczne tego oleju to: wysypki skórne, nudności, odleżyny i zgaga.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Rola nerek jest często niedoceniana, gdy myślimy o naszym zdrowiu. Nerki odgrywają istotną rolę w usuwaniu toksyn z organizmu. Każda niewydolność nerek może powodować...
Imbir przyśpiesza nasz metabolizm i poprawia trawienie, jednocześnie stymuluje wchłanianie składników odżywczych i usuwa odpady z ciała, zatrzymując w ten sposób przyrost masy ciała. Co stanie się...
Niewiele jest roślin, które niosą ze sobą tyle cudownych właściwości, co imbir. Wiele narodów nie wyobraża sobie bez niego życia, włączając go na stałe...
Obrzęk nóg może wystąpić z różnych powodów: ciepło, problemy z naczyniami krwionośnymi, niewydolność nerek, ciąża, niewydolność serca, zaburzenia hormonalne. Medycyna ludowa posiada szereg różnych zastosowań przeciwobrzękowych,...
 W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na osteoporozę, jest to bardzo powszechny problem, który objawia się silnymi bólami i w celu się ich pozbycia warto...