Strona główna Informacje 5 powodów kiedy nie powinno się spożywać octu jabłkowego

5 powodów kiedy nie powinno się spożywać octu jabłkowego

Korzyści zdrowotne octu jabłkowego są niezaprzeczalne. Ten składnik kuchenny od dawna stanowi część medycyny naturalnej w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, w tym zapalenia stawów, astmy, egzemy, zakażenia zatok, utraty krwi, zmęczenia i wielu innych. 

Jednak ta podstawa każdego gospodarstwa domowego może również wywołać wiele skutków ubocznych, szczególnie w tych pięciu sytuacjach:

Problemy z połykaniem

Według ekspertów w dziedzinie zdrowia tabletki z octem jabłkowym mogą prowadzić do oparzeń, które mogą trwale uszkodzić wyściółkę gardła i przełyku.

To samo dzieje się, jeśli ocet jabłkowy zostanie podany w postaci nierozcieńczonej. Chodzi o to, że wyściółka gardła i przełyku jest wykonana z miękkiej tkanki, która jest łatwo podatna na palenie pod wpływem silnego kwasu, takiego jak ACV.

Tak więc, kiedy ocet jabłkowy jest przyjmowany w postaci tabletek regularnie codziennie, ale przy niewystarczającym spożyciu wody lub jeśli nie jest właściwie rozcieńczony, gdy jest przyjmowany w swojej oryginalnej postaci, może wywołać ból gardła, uszkodzić błonę śluzową przełyku i powodować trudności w połykaniu.

Niski poziom potasu

ACV może również zmniejszać stężenie potasu w organizmie, stan znany jako hipokaliemia. Niski poziom potasu może prowadzić do zaburzeń rytmu serca, osłabienia lub rozpadu mięśni, zaparć, zmęczenia lub porażenia, które mogą mieć wpływ na oddychanie. Ocet jabłkowy należy szczególnie unikać w połączeniu z lekami moczopędnymi, które również obniżają poziom potasu.

Rodzinna historia zakrzepów lub cukrzycy

Oprócz wywoływania hipokaliemii, ocet jabłkowy może także zwiększać epizody hipoglikemii lub niskiego poziomu cukru we krwi u diabetyków.

Zaleca się, aby ta grupa ludzi unikała octu jabłkowego i uważnie monitorowała poziom cukru we krwi, aby uniknąć hipoglikemii.

Osoby, które już biorą leki rozrzedzające krew lub mają problemy z krzepnięciem krwi, powinny zawsze skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem ACV w jakiejkolwiek formie.

Problemy żołądkowo-jelitowe

Wysoka kwasowość ACV może wywołać szereg problemów, takich jak biegunka, niestrawność i zgaga. Jeśli używasz octu jabłkowego do detoksykacji, powinieneś być świadomy tych częstych działań niepożądanych.

Jednak wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia twierdzi, że nierafinowany ACV o poziomie pH 5-7 ogranicza te skutki uboczne. Jeśli stale doświadczasz tych działań niepożądanych, przerwij stosowanie ACV lub przynajmniej zmniejsz dawkę.

Wrażliwe zęby, problemy ze zdrowiem jamy ustnej

Gdy ACV jest przyjmowany regularnie codziennie, zwiększa ryzyko uszkodzenia szkliwa zębów ze względu na wysoką zawartość kwasu. Ponadto może powodować przebarwienia i wrażliwość zębów.

Używanie słomki to prosta sztuczka, która może chronić zdrowie jamy ustnej i oszczędzić ci możliwych komplikacji z zębami. Rozcieńczanie octu jabłkowego w soku lub wodzie przed spożyciem jest również ważne, aby zmniejszyć możliwe skutki uboczne.

Wreszcie, aby uniknąć uszkodzenia szkliwa zębów, należy myć zęby natychmiast po przyjęciu ACV.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czy kiedykolwiek pościłeś? Ta praktyka sięga stuleci i obejmuje powstrzymywanie się od niektórych lub wszystkich pokarmów lub napojów, zwykle przez 24 do 72 godzin....
Ile razy chodziłaś do łóżka z mokrymi włosami? Jeśli tak robisz czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego powinnaś z tego zrezygnować tak szybko jak...
Biała morwa jest bardzo powszechną rośliną, którą można znaleźć niemal wszędzie. Chociaż pochodzi z Chin od czasów kolonialnych kiedy po raz pierwszy przetransportowano je do...
Czy wiesz, że średnia długość życia japońskich kobiet wynosi 84? To dlatego od 25 lat utrzymują oni rekord najdłużej żyjących kobiet na świecie. Nie tylko żyją...
Większość ludzi przynajmniej raz w życiu doświadczyła problemów ze zgagą. Jeśli nie zareagujesz na czas i nie opanujesz tego problemu może to prowadzić do podrażnienia...