Zdrowie 7 pokarmów, których należy unikać jeśli chcesz poradzić sobie z bezsennością

7 pokarmów, których należy unikać jeśli chcesz poradzić sobie z bezsennością

Nawet jeśli wcześniej nie miałaś problemów ze snem, teraz nagle liczysz owce i robisz wszystko co ci przyjdzie do głowy, aby zasnąć. Nie zdziw się, bo nie jesteś jedyna z tym problemem.

Dzisiejszy zajęty styl życia i zwiększony stres sprawiły, że problem ten jest jednym z najczęstszych wśród osób w różnym wieku.

Tak więc chociaż możesz nie mieć siły przewidywać i unikać stresujących sytuacji, możesz zrobić jedną rzecz, aby zapobiec lub zmniejszyć liczbę nieprzespanych nocy.

Mówimy o zmianie diety, aby uniknąć spożywania niektórych potraw przed pójściem spać. Te pokarmy i napoje zakłócają sen, powodując bezsenność.

7 pokarmów, których należy unikać jeśli chcesz poradzić sobie z bezsennością

1. Alkohol

Wiele osób ma zwyczaj spożywania jednego lub dwóch drinków, piw przed snem tylko po to, aby się zrelaksować i tym samym dobrze się wyspać. Ale alkohol może cię oszukać.

Chociaż najpierw cię rozluźnia i sprawia, że ​​czujesz się senny po strawieniu pobudzi twój mózg. Tak więc, mimo że możesz łatwo zasnąć po wypiciu drinka lub dwóch, obudzisz się po kilku godzinach i nie będziesz mogła ponownie zasnąć.

2. Pomidory

Pomidory, a także zupy na bazie pomidorów i sosy pomidorowe mogą utrudniać pracę naszego układu trawiennego, zwłaszcza gdy są spożywane kilka godzin przed snem.

To warzywo powoduje refluks kwasu, nieprzyjemne uczucie pieczenia, które pogarsza się tylko w pozycji leżącej – na przykład podczas próby zaśnięcia.

Dlatego spożywanie pomidorów przed snem nie jest mądrym posunięciem, szczególnie jeśli masz do czynienia z bezsennością.

3. Glutaminian monosodowy (MSG)

Ten wzmacniacz smaku jest zwykle dodawany do chińskiego jedzenia, zup, warzyw w puszkach i przetworzonych mięs. Ma stymulujący wpływ na mózg, który pogarsza się z wiekiem.

Starzenie się powoduje, że bariera krew-mózg jest bardziej porowata, a to z kolei zwiększa odpowiedź na glutaminian monosodowy. Więc nawet jeśli nie miałeś problemu z tą dietą w wieku 20 lat, może to być przyczyną twoich nieprzespanych nocy w wieku 50 lat.

4. Cukier

Cukier stymuluje mózg, dzięki czemu jest niezwykle aktywny. Tak więc, jeśli spożywasz słodkie potrawy przed snem, a nawet późnym popołudniem, będziesz bardzo podekscytowana przed snem co nie jest czymś, czego chcesz doświadczyć.

Ponadto jeśli dieta zawiera dużo cukru, nawet jeśli jest to śniadanie może cię obudzić w środku nocy. Dzieje się tak, ponieważ regularne spożywanie cukru może prowadzić do bardzo niskiego poziomu cukru we krwi w środku nocy.

Naturalna reakcja naszego organizmu na taki poziom cukru we krwi zwiększa poziom kortyzolu w mózgu – coś, co na pewno obudzi cię w środku nocy.

5. Pikantne potrawy

Podobnie jak pomidory, spożywanie pikantnych potraw przed snem może spowodować refluks żołądkowy podczas leżenia, a to z pewnością zakłóci sen. Co więcej jedzenie pikantnych rzeczy wytwarza wewnętrzne ciepło, które ma stymulujący wpływ na mózg.

6. Czekolada

Być może wiesz, że kawa późnym wieczorem nie pozwala ci zasnąć w nocy, ale czy wiesz, że kawałek czekolady może również zakłócić sen?

Chociaż filiżanka kawy jest największym źródłem kofeiny w twojej diecie, czekolada zawiera również wysoki poziom kofeiny. To słodkie jedzenie może powodować problemy ze snem, gdy jest spożywane wieczorem lub późnym popołudniem.

Dodatkowo zawiera cukier, który jak wspomnieliśmy jest silnym stymulatorem mózgu. Jeśli więc chcesz odpocząć zjedz czekoladową przekąskę wcześniej.

7. Węglowodany wysokoglikemiczne

Warzywa skrobiowe, takie jak dynia i ziemniaki, a także makaron, chleb, skórki pizzy itp. zawierają wszystkie tego rodzaju węglowodany. Szybko zmieniają się w cukier w organizmie, powodując ten sam efekt jak podczas jedzenia czekolady i słodyczy wieczorem.

Podobnie jak cukier pobudzi mózg w środku nocy. Więc chociaż możesz łatwo zasnąć, nie oznacza to, że będziesz miała odpowiednią jakość snu.

Co jeść przed snem?

Aby dobrze spać eksperci zalecają jedzenie talerza pełnego warzyw, zdrowych tłuszczów, dobrego źródła białka i niewielkiej porcji pełnych ziaren. Ale właściwa dieta nie jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie dla dobrego snu.

Istnieją inne rutyny i praktyki, które w połączeniu z odpowiednią dietą z pewnością zwiększą szanse na wystarczającą ilość snu i pokonanie bezsenności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Kobiety bądźcie bardzo ostrożne: możecie stracić pamięć, włosy, paznokcie używając….

Niepokojące wiadomości o kobiecie, która prawie straciła życie z powodu ciężkiej infekcji bakteryjnej rozprzestrzeniły się w Internecie jak pożar. Wszystko zaczęło się, gdy kobieta,...

Dodaj sól do cytryn i umieść je koło łóżka, wyniki są niesamowite!

Wszystko co musisz zrobić to przeciąć cytryny na cztery części(jednak nie do końca), a następnie umieścić je na talerzu i w miejscu nacięć umieścić sól i na...

Pokarmy, które pomogą Ci kontrolować ciśnienie krwi

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą, która powoduje, że przepływ krwi przez tętnice jest szybszy niż powinien i może prowadzić do komplikacji zdrowotnych. Istnieje kilka problemów, które mogą wpłynąć...

Pokarmy, które powinieneś jeść, aby oczyścić tętnice

Jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę w twoim zdrowiu, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że jest najwyższej jakości. Dzisiejszy rynek jest zalewany szeroką gamą pokarmów,...

10 naturalnych antybiotyków, które zwalczają infekcje.

Nasz świat jest bogaty w nieograniczone źródła leków, które mogą leczyć wiele chorób w całkowicie naturalny sposób, bez żadnych negatywnych skutków. Jednak dlaczego ludzie używają...

Musisz wypłukać toksyny z ciała jeśli zobaczysz te 9 znaków ostrzegawczych

Toksyny są wszędzie, w powietrzu, którym oddychamy, jedzeniu, piciu, produktach do pielęgnacji ciała, których używamy, otaczającej nas przyrodzie. Po zgromadzeniu trucizny te mogą stanowić...

POPULARNE ARTYKUŁY

Chcesz złagodzić skutki cukrzycy, przygotuj ten napój

Cukrzyca jest chorobą, która jak już się pojawi to towarzyszy choremu przez jego całe życie. Niestety nie ma lekarstwa na tę chorobę. Istnieją tylko leki...

3 efektywne napoje, które pomogą Ci położyć kres zapaleniu stawów

Osoby cierpiące na zapalenie stawów mogą mieć problemy z poruszaniem się. Zasadniczo ból i zapalenie jest powodowane przez jakieś autoimmunologiczne infekcje albo w wyniku uszkodzonej chrząstki...

Ten środek pozwoli Ci rzucić palenie w ciągu zaledwie 72 godzin

Palenie jest jedną z głównych przyczyn raka płuc. Wychodzenie z tego nałogu jest możliwe stosując różne zabiegi medyczne, najczęściej stosuje się plastry. Wiele osób nie wie,...

OLEJ KOKOSOWY – 10 najważniejszych korzyści zdrowotnych

Olej kokosowy jest produktem dietetycznym i kosmetycznym stosowanym od wieków w regionach tropikalnych, zwłaszcza w południowo-wschodniej Azji i na wyspach Pacyfiku. Jego popularność rośnie na całym świecie...