Strona główna Bez kategorii Czy chcesz spać lepiej? Pij wodę z cytryną przed snem

Czy chcesz spać lepiej? Pij wodę z cytryną przed snem

Większość ludzi chce lepiej spać. Aby to zrobić nie wahamy się używać leków, które bardzo często mają skutki uboczne.

Jeśli cierpisz na chroniczną bezsenność, najlepiej jest skonsultować się z dobrym specjalistą.

Z drugiej strony, aby poprawić jakość snu i zapobiec bezsenności związanej ze stresem, nawykami życiowymi lub złym odżywianiem, zalecamy pić wodę z cytryną przed snem.

Wiemy, że w naszych artykułach często rozmawiamy z wami o korzyściach płynących z rozpoczynania dnia od szklanki letniej wody z cytryną.

Picie na pusty żołądek jest bardzo dobre dla zdrowia. Jednak przed pójściem do łóżka powinieneś wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, jeśli chcesz uzyskać głęboki i spokojny sen.

Po tygodniu twoje ciało zacznie odczuwać zmiany, które pomogą ci lepiej spać. Wyjaśnimy, jak to cudowne lekarstwo działa.

Lepiej śpij dzięki szklance wody z cytryną

Wiele osób może być trochę sceptycznie nastawionych do tego rozwiązania.

Pod koniec dnia i tuż przed zaśnięciem możemy poczuć, że nasz żołądek jest bardziej wrażliwy i dlatego nie powinniśmy pić wody z cytryną przed pójściem spać, ponieważ jest kwaśna.

Wolimy konsumować rzeczy, które są słodsze, przyjemniejsze i relaksujące. Jednak ta kombinacja ciepłej wody i cytryny jest dobra dla naszego organizmu.

Jeśli twoje ciało jest „zatrute”,  nie będziesz w stanie lepiej spać

Wiemy, że termin „zatrute ciało” może trochę nas martwić. Jest to termin określający serię bardzo konkretnych procesów zachodzących w naszym ciele:

 • Nasze ciało odnawia wiele tkanek prawie codziennie. Istnieją komórki, które umierają, takie jak krwinki czerwone. Z kolei powstają substancje odpadowe, które należy wyeliminować.
 • Nasze ciało często nie może metabolizować wielu składników, które składają się na jedzenie, które jemy (wiele z nich jest nawet szkodliwych dla naszego zdrowia).
 • Ideałem jest wydalenie ich tak szybko, jak to możliwe, ale będzie to zależało od prawidłowego funkcjonowania narządów, takich jak wątroba lub nerki.
 • Nie możemy również zapomnieć, że zanieczyszczenie środowiska dostaje się do naszego ciała,  a nie tylko przez powietrze lub dym.
 • Wiele z jedzonych przez nas produktów zawiera pestycydy, które są toksyczne i mogą powodować nudności, jeśli gromadzą się w naszym organizmie.

Wszystkie te czynniki uniemożliwią nam prawidłowe odpoczywanie. Dzieje się tak, ponieważ nasza wątroba lub system limfatyczny są zobowiązani do wykonania dodatkowego zadania.

Wszystko to sprawi, że poczujemy się ciężsi, wzdęci i będziemy cierpieć na bezsenność, jednak unikniemy tego stosując ten lek.

Sok z cytryny usprawnia procesy detoksykacji

Ciepła woda w połączeniu z sokiem z cytryny optymalizuje pracę wątroby, usuwa szkodliwe substancje z naszej krwi i opiekuje się naszym układem limfatycznym.

 • Nie zauważymy natychmiastowych wyników pierwszego dnia przyjmowania tego leku, ale nasz organizm dostrzeże korzyści po sześciu lub siedmiu dniach.
 • Nie możemy też zapomnieć, że sok z cytryny pomaga w  trawieniu. Składniki odżywcze w tym napoju będą wchłaniane o wiele lepiej i będziemy kłaść się do łóżka bez odczuwania nadęcia i niewygody, a zatem bardziej zrelaksowani.

Całkiem możliwe, że będziesz musiał iść do łazienki w środku nocy. Dzieje się tak, ponieważ cytryna jest dobrym diuretykiem.

Idealny środek alkaliczny, który pomoże Ci odpocząć

Ten fakt jest ciekawy, ale wyjątkowy: pomimo kwaśnego smaku cytryny, jest ona silnym środkiem alkalicznym, gdy dociera do naszego ciała.

Pomaga oczyszczać krew, dbać o wątrobę, zwiększać liczbę białych krwinek i optymalizuje funkcję trzustki.

Warto przyjmować go przez miesiąc.

Jak przygotować to lekarstwo, aby lepiej spać
Składniki

 • 1 szklanka wody (250 ml)
 • 5 łyżek soku z cytryny (50 ml)
 • 1 łyżeczka miodu (7,5 g)

Metoda

 • Jak widać ilość soku z cytryny, który dodamy nie jest bardzo duża. Ponadto jego działanie jest jeszcze większe w połączeniu z odrobiną miodu.
 • Zacznij od podgrzania kubka wody, nie podgrzewaj powyżej 40 stopni C.
 • Dodaj łyżeczkę miodu. Następnie możesz dodać sok z cytryny.

Najlepiej wypić ten lek dwie godziny po obiedzie i przed pójściem spać. Jeśli pijesz tę mieszankę co wieczór zobaczysz, że zaczynasz lepiej spać!

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Wszyscy przechodzimy przez okres, kiedy ten nieprzyjemny wróg nas odwiedza: zaparcie. Czujemy się ospali, apatyczni i  mamy mało energii. Sporadyczne zaparcia to coś, co jest...
Miażdżyca tętnic jest chorobą zwyrodnieniową tętnic objawiającą się zwężeniem tych naczyń krwionośnych, które przenoszą tlen do serca i wszystkich innych narządów w organizmie z...
Chociaż antybiotyki nadal stanowią istotne wsparcie w medycynie, ostatnie badania wykazały, że przepisywanie ich w nadmiarze może być niebezpieczne dla zdrowia, a w rzeczywistości...
Wiele osób cierpi na ból kolan i stawów. Chociaż stawy i kolana stają się mniej elastyczne z wiekiem, ból kolana i stawów może być również...
Cytryna i imbir mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu migreny. Możesz także poprawić swoją kondycję, zmniejszając ilość spożywanych białek i tłuszczów mlecznych i zwierzęcych. Migreny są...