Strona główna Odchudzanie Dowiedz się jak codzienne jedzenie jabłek może pomóc Ci schudnąć

Dowiedz się jak codzienne jedzenie jabłek może pomóc Ci schudnąć

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie „ jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka”, ale to samo dotyczy utraty wagi. Ostatnie badania wykazały, że jabłka zawierają niestrawne związki, które pomagają w rozwoju dobrych bakterii jelitowych.

Ponieważ bakterie jelitowe są związane z odchudzaniem oznacza to, że jabłka są również ściśle związane z procesem odchudzania.

Przeprowadzone badanie

Naukowcy z University of Iowa przeprowadzili badanie w 2012 r., które wykazało, że suplementy kwasu ursolowego poprawiają proces spalania kalorii i zwiększają masę mięśniową.

Możesz się zastanawiać co to ma wspólnego z jabłkami, ale ten kwas jest skoncentrowany w skórce jabłka.

Według badań z 2008 roku uczestnikom, które dodały 3 małe jabłka do swojej codziennej diety udało się zrzucić nieco ponad 5 kilogramów w okresie 10 tygodni.

Wyniki bardzo się różniły od wyników uczestników z drugiej grupy, którzy nie dodali jabłek do swojej diety.

Jak to działa?

Duża ilość błonnika

Jednym z głównych powodów, dla których jabłka świetnie nadają się do redukcji nadwagi, jest błonnik obecny w dużych ilościach.

Błonnik sprawia, że ​​czujesz się pełny przez długi czas i to jest główny powód, dla którego pomaga w procesie odchudzania.

Jedzenie pokarmów bogatych w błonnik zapewni ci sytość bez dodawania dodatkowych kalorii do diety.

Przeciętne jabłko ma około czterech do pięciu gramów błonnika. Mówi się, że jabłko ze skórką zawiera więcej błonnika niż banan bez skórki.

Inne produkty bogate w błonnik to jagody, takie jak truskawki i maliny, fasola, szparagi , nasiona lnu, owies, brukselka itp.

Zalecana dzienna ilość błonnika dla dorosłych mężczyzn w wieku poniżej 50 lat wynosi około 38 gm. podczas gdy dla kobiet w tym samym wieku jest 25 gm.

Niski poziom kalorii

Ten owoc ma mało kalorii. Wysokokaloryczne słodycze można zastąpić jabłkami co pomoże zmniejszyć spożycie kalorii i przyspieszyć cały proces odchudzania.

Spożywanie owoców i warzyw zamiast słodyczy jest zawsze lepszym i zdrowszym pomysłem, a jeśli chodzi o utratę wagi jabłka są idealnym wyborem.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Metabolizm jest powiązany z tym, jak szybko twoje ciało spala kalorie. Aby przyspieszyć metabolizm nawet podczas snu, spróbuj spożywać zdrowe składniki odżywcze (napoje spalające...
Jednym z najbardziej korzystnych sposobów spożywania miodu jest rozcieńczenie go w wodzie. Ta mieszanka jest skuteczna w utracie wagi i jeśli pijesz ją regularnie, wkrótce...
Obfite w ważne minerały, takie jak żelazo, wapń, sód i fosfor, a także nienasycone kwasy organiczne, kwas linolowy i duża liczba białek i enzymów...
Jeśli masz nadzieję żyć długo i zdrowo możesz skorzystać z diety przeciwzapalnej. Przestrzeganie diety bogatej w pokarmy obniżające markery stanu zapalnego w naszym ciele może...
Po dużym posiłku, bogatym w tłuszcze i białka nie ma nic lepszego niż herbata ziołowa, która pomoże przyspieszyć proces trawienia.  Poniżej znajdziesz kilka opcji...