Strona główna Odchudzanie Dowiedz się jak codzienne jedzenie jabłek może pomóc Ci schudnąć

Dowiedz się jak codzienne jedzenie jabłek może pomóc Ci schudnąć

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie „ jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka”, ale to samo dotyczy utraty wagi. Ostatnie badania wykazały, że jabłka zawierają niestrawne związki, które pomagają w rozwoju dobrych bakterii jelitowych.

Ponieważ bakterie jelitowe są związane z odchudzaniem oznacza to, że jabłka są również ściśle związane z procesem odchudzania.

Przeprowadzone badanie

Naukowcy z University of Iowa przeprowadzili badanie w 2012 r., które wykazało, że suplementy kwasu ursolowego poprawiają proces spalania kalorii i zwiększają masę mięśniową.

Możesz się zastanawiać co to ma wspólnego z jabłkami, ale ten kwas jest skoncentrowany w skórce jabłka.

Według badań z 2008 roku uczestnikom, które dodały 3 małe jabłka do swojej codziennej diety udało się zrzucić nieco ponad 5 kilogramów w okresie 10 tygodni.

Wyniki bardzo się różniły od wyników uczestników z drugiej grupy, którzy nie dodali jabłek do swojej diety.

Jak to działa?

Duża ilość błonnika

Jednym z głównych powodów, dla których jabłka świetnie nadają się do redukcji nadwagi, jest błonnik obecny w dużych ilościach.

Błonnik sprawia, że ​​czujesz się pełny przez długi czas i to jest główny powód, dla którego pomaga w procesie odchudzania.

Jedzenie pokarmów bogatych w błonnik zapewni ci sytość bez dodawania dodatkowych kalorii do diety.

Przeciętne jabłko ma około czterech do pięciu gramów błonnika. Mówi się, że jabłko ze skórką zawiera więcej błonnika niż banan bez skórki.

Inne produkty bogate w błonnik to jagody, takie jak truskawki i maliny, fasola, szparagi , nasiona lnu, owies, brukselka itp.

Zalecana dzienna ilość błonnika dla dorosłych mężczyzn w wieku poniżej 50 lat wynosi około 38 gm. podczas gdy dla kobiet w tym samym wieku jest 25 gm.

Niski poziom kalorii

Ten owoc ma mało kalorii. Wysokokaloryczne słodycze można zastąpić jabłkami co pomoże zmniejszyć spożycie kalorii i przyspieszyć cały proces odchudzania.

Spożywanie owoców i warzyw zamiast słodyczy jest zawsze lepszym i zdrowszym pomysłem, a jeśli chodzi o utratę wagi jabłka są idealnym wyborem.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Dzisiaj przedstawimy Państwu koktajl składający się z 3 niezbędnych składników, które pomogą Ci schudnąć i pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Ta potężna kombinacja zapewnia również ochronę...
Wielu mężczyzn i kobiet używa różnego rodzaju środków zaradczych w celu utraty nadwagi, ale wszystkie ich wysiłki przeważnie prowadzą do porażki. Z tego powodu podzielimy się...
Każdy kto choć raz uczestniczył w programie odchudzania będzie wiedział, że utrata wagi może być wielką walką. Chociaż podstawowa zasada mówi, że jedz  mniej kalorii...
Idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia i przygotowanie organizmu na wyzwania w pracy jest wypicie kawy lub herbaty. Niezależnie od tego czy jest to zielona...
Koncepcja tej wojskowego diety zawiera dokładne menu co mamy jeść na śniadanie, obiad i kolację. Zasadniczo trzeba trzymać się sztywno tego co mamy jeść, z...