Strona główna Bez kategorii OBNIŻ POZIOM ZŁEGO CHOLESTEROLU I WYSOKIE CIŚNIENIE KRWI

OBNIŻ POZIOM ZŁEGO CHOLESTEROLU I WYSOKIE CIŚNIENIE KRWI

Disease Control and Prevention (CDC) jest to choroba serca, która obecnie jest wiodącym zabójcą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Choroba ta jest w dużej mierze powiązana z wysokim ciśnieniem krwi i wysokim poziomem złego cholesterolu.

W związku z tym, jeśli utrzymujesz ciśnienie krwi na normalnym poziomie i obniżysz poziom złego cholesterolu zmniejszysz ryzyko wystąpienia powikłań związanych z sercem, takich jak zawał serca lub udar.

Aby to osiągnąć, musisz regularnie ćwiczyć i spożywać pokarmy zdrowe dla serca.

Ponadto można użyć naturalnej mieszaniny, która jest skuteczna w utrzymywaniu prawidłowego ciśnienia krwi i zwalczaniu złego cholesterolu.

Skuteczność mieszanki przypisuje się jej składnikom, które mają wiele właściwości przeciwutleniających i przeciwzapalnych.

Składniki:

  • ½ łyżeczki startego imbiru
  • ½ cytryny (sok)
  • 1 łyżka miodu
  • 1 ząbek czosnku (zmielony)
  • 1 łyżka octu jabłkowego

Przygotowanie:

1. Używając blendera, zmiksuj wszystkie składniki, aż uzyskasz gładką konsystencję

2. Przenieś miksturę do czystego słoika, a następnie włóż ją do lodówki.

Stosowanie:

Wystarczy kilka razy dziennie spożywać pół łyżeczki mieszaniny przed posiłkami, a ciśnienie krwi i poziom cholesterolu na pewno się poprawią.

Czosnek zawarty w mieszaninie skutecznie obniża poziom cholesterolu, chroni przed udarem, zawałem serca lub rozwojem zakrzepów krwi..

Miód jest świetnym przeciwutleniaczem, który może obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi. Podobnie ocet jabłkowy jest korzystny dla zminimalizowania złego poziomu cholesterolu i cukru we krwi.

Zastanów się nad dodaniem wody do mikstury, jeśli nie lubisz jej smaku.

Co więcej, istnieją naukowo udowodnione praktyki, których możesz użyć razem z tą mieszaniną:

1. Ćwiczenia aerobowe należy wykonywać  przez pół godziny, co najmniej 5 razy dziennie.

2. Skoncentruj się na spożywaniu dużej ilości owoców i warzyw.

3. Zastanów się nad zjedzeniem od czasu do czasu ciemnej czekolady.

4. Kobiety powinny codziennie wypijać kieliszek czerwonego wina, podczas gdy mężczyźni powinni pić dwa kieliszki.

5. Postaraj się zrelaksować i radzić sobie ze stresem.

6. Rzuć palenie.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Wydaje się, że najczęściej poruszanym tematem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio nie były sport i medale, ale raczej starożytna praktyka boulingu - stosowana przez...
Chrapanie może być prawdziwym problemem w sypialni, który dotyka głównie tych, którzy muszą słuchać chrapiącej osoby obok. Jeśli twój partner chrapie to zdajesz sobie sprawę ze...
Proces oczyszczania i odtruwania wątroby za pomocą rodzynek jest jedną z najbardziej skutecznych metod odzyskiwania zdrowia i usuwania chorób przewlekłych oraz toksyn. Wątroba w naszym organizmie...
Istnieje wiele produktów na rynku do higieny jamy ustnej, ale nie każdym uda się usunąć plamy od kawy czy wina. Dodatkowo wiele z nich zawiera bardzo dużo szkodliwych...
Jeśli jesteś wśród tych, którzy zmagają się z przewlekłym zapaleniem gardła i migdałków lub dławicą piersiową, mamy dobrą wiadomość! Nawet jeśli uważasz, że wypróbowałeś już...