Strona główna Bez kategorii Ostrzeżenie: to mleko powoduje raka tarczycy, niedobór witaminy B12 i witaminy D.

Ostrzeżenie: to mleko powoduje raka tarczycy, niedobór witaminy B12 i witaminy D.

Pomimo zaleceń wytycznych żywieniowych, coraz więcej dowodów ujawnia, że ludzie powinni unikać soi i mleka sojowego, ponieważ mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu. W rzeczywistości mleko sojowe może wyrządzić więcej szkody zdrowiu.

Jego składniki są jednym z najważniejszych powodów, dla których powinieneś trzymać się od niego z daleka.

Mleko sojowe zawiera: mleko sojowe, sól morską, cukier trzcinowy, naturalny aromat, karagen, węglan wapnia, witaminę D2, związek podobny do witaminy B12, palmitynian witaminy A i ryboflawinę (B2).

Inne powody, dla których należy unikać mleka sojowego:

1. Soja jest bogata w naturalne toksyny. Codziennie dwie szklanki mleka sojowego mogą zmienić miesiączkę kobiety.

2. Stwierdzono, że soja może zwiększać zapotrzebowanie organizmu na witaminę D i witaminę B12.

3. Soja jest wypełniona hemaglutyniną, substancją, która powoduje skrzepy i zlepia czerwone krwinki.

4. Prawie 99 procent soi jest GMO i zawiera duże ilości pestycydów, więcej niż jakakolwiek inna żywność.

5. Soja i inne produkty sojowe zawierają dużo kwasu fitynowego, który zapobiega przyswajaniu magnezu, wapnia, cynku, żelaza i miedzi.

6. Żywność sojowa zawiera dużą ilość toksycznego glinu, który poważnie wpływa na nerki, układ nerwowy, a nawet powoduje chorobę Alzheimera.

7. Soja jest wypełniona związkiem podobnym do witaminy B12, którego organizmowi trudno jest przetworzyć. Produkty sojowe mogą więc powodować niedobór witaminy B12.

8. Podczas przetwarzania delikatne białka sojowe są poddawane działaniu wysokich temperatur, aby mogły izolować i teksturować białka roślinne. W ten sposób stają się trudne i niebezpieczne do strawienia.

9. Soja zawiera toksyczne izoflawony, genisteinę i daidzeinę, które mogą promować wzrost raka piersi.

10. Soja jest pełna roślinnych estrogenów, tak zwanych fitoestrogenów, które mogą zakłócać funkcjonowanie układu hormonalnego, prowadzić do raka piersi i niepłodności.

Karagen w mleku sojowym

Według wielu badań naukowych karagen spożywczy może prowadzić do zmian chorobowych, owrzodzeń, stanów zapalnych w przewodzie pokarmowym, a nawet raka jelita grubego u zwierząt laboratoryjnych.

Również obecne badania przeprowadzone przez American Diabetes Association powiązały spożycie karagenu z insulinoopornością i nietolerancją glukozy.

Źródło  Real Farmacy

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi musisz zrobić wszystko, aby je obniżyć, ponieważ może to prowadzić do poważnych chorób, takich jak zawał serca i udar....
Cholesterol można podzielić na trzy kategorie: lipoproteina o małej gęstości (LDL), lipoproteina o bardzo niskiej gęstości (VLDL), które mogą wymagać leków i lipoproteiny o dużej...
Cholesterol jest powszechnie klasyfikowany jako dobry i zły cholesterol. Dobry cholesterol składa się z lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL), a zły cholesterol składa się...
Dziś wiele osób zmaga się z wysokim poziomem złego cholesterolu czy też wysokim ciśnieniem krwi, a wszystko to związane jest ze złą dieta i stylem...
Pewnie nie jedna osoba zna pozytywne korzyści spożywania imbiru, my chcemy Wam przekazać te najważniejsze i dodatkowo dodajemy przepis na bardzo smaczną herbatę imbirową. 1.Przciwzapalne Przewlekłe...