Strona główna Bez kategorii Oto wszystkie zalety regularnego picia ciepłej wody

Oto wszystkie zalety regularnego picia ciepłej wody

Jeśli codziennie wypijesz szklankę ciepłej wody, poprawi to krążenie krwi i pomoże w usuwaniu złogów tłuszczu i toksyn z organizmu. Czy wiesz, że prawie sześćdziesiąt procent twojego ciała jest zbudowane z wody? Ten fakt odgrywa ważną rolę w trawieniu i jedzeniu.

Ciepła woda może również pomóc przy zatkanym nosie i bólu gardła. Może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu, wspomóc odchudzanie i zwiększyć metabolizm.

Tutaj zbadamy kilka innych sposobów, w jaki ciepła woda może przynieść korzyści Twojemu ciału.

Oto wszystkie zalety regularnego picia ciepłej wody

Usuwa śluz nosowy

Ogólnie ciepłe napoje zmniejszają gromadzenie się śluzu w nosie i gardle. Według badań CHEST Journal, picie ciepłej wody może przyspieszyć ruch śluzu w okolicy nosa o 8,4 mm (wcześniej 6,2 mm). I nie zapominaj, że usunięcie śluzu zasadniczo oznacza usunięcie bakterii!

Poprawia trawienie

Ciepła woda może pomóc w trawieniu, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym obniżając ciśnienie krwi. Sprawi, że połknięte jedzenie łatwo się rozpadnie.

W przypadku osób z motoryką przełyku, które mają trudności z przełykaniem, picie ciepłej wody może pomóc im bezboleśnie przełykać.

Przyspiesza metabolizm

Cieplejsza woda może pomóc zwiększyć metabolizm. A jeśli próbujesz schudnąć przez długi czas, wiesz, jak trudno jest zmienić metabolizm i jak ważne jest to w procesie odchudzania.

Łagodzi zaparcia

Eksperci od homeopatii zalecają picie ciepłej wody jeśli cierpisz na zaparcia. Zaleca się także dodanie cytryny lub miodu do ciepłej wody w celu dalszej poprawy. Aby uzyskać maksymalny efekt, wypij filiżankę przed śniadaniem.

Oczyszcza twoją krew

Jeśli bardziej zależy ci na usuwaniu toksyn i różnych innych odpadów z krwi, zacznij dzień od ciepłej wody przechowywanej w pojemniku wykonanym z miedzi. Pomoże to również twojej wątrobie i ma właściwości przeciwstarzeniowe.

Usuwa otyłość i cholesterol

W połączeniu z sokiem z limonki i odrobiną miodu ciepła woda może pomóc w problemach z wagą i cholesterolem. Tradycyjna medycyna chińska zaleca picie ciepłej wody pomiędzy posiłkami i zawsze, gdy czujesz się głodny.

Wierzą, że cieplejsza woda może pomóc układowi trawiennemu szybciej rozkładać tłuszcze.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Jedzenia czosnku na pusty żołądek i jest bardzo skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia wielu chorób.Według wielu badań, spożywanie czosnku przed jedzeniem lub piciem znacznie...
W układzie moczowym są miliony bakterii, które powodują bolesne infekcje, gdy się rozprzestrzeniają. Wpływa to na jakość życia wielu osób. Infekcje dróg moczowych mogą wystąpić z...
Zakażenia grzybicze mogą dotykać dowolnej części ciała. Jednak według AAD (Amerykańskiej Akademii Dermatologii), paznokcie u stóp są najbardziej podatne na zakażenia grzybicze, a wszystko to...
Po wielu badaniach przeprowadzonych na cały, świecie okazało się, że w naszym organizmie występują 2 rodzaje cholesterolu i nie zawsze jest on zły. Oznacza to,...
Twórcą tej słynnej receptury jest zakonnica Hildegard von Bingen, która żyła 800 lat temu i zmarła w wieku 81 lat. Później jej recepta na problemy...