Strona główna Bez kategorii To jest powód dlaczego nie należy używać myjek do ciała pod prysznicem

To jest powód dlaczego nie należy używać myjek do ciała pod prysznicem

W ostatnich czasach coraz bardziej popularne stają się myjki do ciała. Podobne są one do gąbki, ale trochę bardziej szorstkie dzięki czemu za ich pomocą można złuszczyć skórę myjąc ciało!

Akcesoria, których używasz pod prysznicem muszą być nieskazitelne czyste. Po przeczytaniu tego artykułu prawdopodobnie będziesz chciał wyrzucić myjkę, która obecnie używasz pod prysznicem.

Myjki do ciała wykonane są z delikatnej siateczki, dzięki czemu w łatwy sposób podczas mycia można usunąć martwy naskórek, wykonać peeling ciała.

Jednak ostatnio przeprowadzone badania przez dermatologów wykazały, że nie powinno używać się myjek podczas kąpieli pod prysznicem, ponieważ są one pożywką dla bakterii.

Podczas, gdy myjka pomaga złuszczać skórę,  martwy naskórek i bakterie  zostaje uwięzione pomiędzy siatką. Ale to nie jest najgorsze!

Podczas ponownego użycia myjki, kiedy to myjesz ciało pozostały tam naskórek i bakterie ponownie wracają na Twoją skórę! Nawet jeśli dokładnie wypłuczesz myjkę pod prysznicem, nie jesteś w stanie usunąć z niej bakterii, a kolejna dawka wilgoci i ciepło znajdujące się w łazience to idealne miejsce dla rozwoju kolejnych bakterii.

Jeśli jednak jesteś przywiązany do swojej myjki i nie chcesz jej wyrzucać, dermatolodzy zalecają ją wyprać co kilka dni i co najważniejsze dokładnie wysuszyć najlepiej na słońcu. Pamiętaj także, że należy swoją myjkę wymieniać maksymalnie co 2 miesiące.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Ludzie mówią, że jesteś tym, co jesz i każdy z nas powinien zgodzić się z tym poglądem. Nasz system trawienny jest bardzo delikatnym mechanizmem, a...
Bóle głowy są obecnie jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, niezależnie od tego czy zdarzają się one sporadycznie, czy wielokrotnie. Chociaż pierwszą rzeczą, którą możesz...
Plotka głosi, że noszenie stanika podczas snu może nie być dla ciebie dobre. Niektórzy nawet twierdzą, że może to zwiększyć ryzyko raka. Czy jesteś...
Imbir ma potężne korzyści, które pomagają nam schudnąć przez jego termogeniczny efekt, ale również działa jako przyspieszacz metabolizmu i spalacz tłuszczu. Dlatego spożywając każdego dnia imbir...
Jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę w twoim zdrowiu, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że jest najwyższej jakości. Dzisiejszy rynek jest zalewany szeroką gamą pokarmów,...