Strona główna Informacje Poznaj naturalne środki na ból zęba, które faktycznie działają

Poznaj naturalne środki na ból zęba, które faktycznie działają

Prawdopodobnie zgodzisz się, że ból zęba jest jednym z najgorszych bólu jakiego możesz kiedykolwiek doświadczyć. Może pojawić się w dowolnym momencie, gdy jesz ulubioną czekoladę lub lody.

Ból zęba może być spowodowany różnymi przyczynami, takimi jak uszkodzenie zęba, próchnica, ubytki itp., a jego intensywność może wahać się od łagodnego do silnego.

Bez względu na przyczynę i intensywność ten wyniszczający ból może zostać przeniesiony do innego obszaru, takiego jak uszy, głowa itp.

Aby temu zapobiec i usunąć ból zęba musisz szybko zareagować. Chociaż pierwszą rzeczą, która przychodzi ci na myśl jest przyjmowanie środków przeciwbólowych lub antybiotyków, musisz wiedzieć, że twoje ciało może stać się odporne na ich działanie.

Dlatego najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na złagodzenie i leczenie bólu zęba jest zastosowanie naturalnych środków.

W tym celu przedstawiamy kilka alternatywnych metod leczenia, które łagodzą ból zęba szybko i naturalnie, bez żadnych skutków ubocznych.

1. czosnek

To warzywo jest szeroko stosowane w leczeniu bólu zęba ze względu na jego działanie antybiotyczne. Aby złagodzić ból przeżuj jeden lub dwa ząbki czosnku.

Inną opcją jest zmieszanie proszku czosnkowego ze stołową lub czarną solą, a następnie nałożenie go na bolący ząb. Twój ból zęba zostanie najpierw zmniejszony, a następnie całkowicie wyeliminowany.

2. Herbata miętowa

Aby przygotować tę herbatę zagotuj szklankę wody i dodaj jedną łyżeczkę suszonych liści mięty pieprzowej. Niech zaparza się przez około dwadzieścia minut, a następnie odcedź. Gdy ostygnie wypłucz nią usta, a następnie wypluj ją lub połknij. Powtórz tyle, ile to konieczne.

3. Cebula

Żucie cebuli może pomóc złagodzić ból zęba, a także zmniejszyć infekcje i stany zapalne dzięki silnym właściwościom antyseptycznym i przeciwdrobnoustrojowym. Jak tylko zauważysz ból żuj cebulę. Inną opcją użycia tego warzywa do łagodzenia bólu zęba jest umieszczenie plastra cebuli na bolącym zębie.

4. Olejek goździkowy

Innym dobrym naturalnym lekarstwem na ból zęba jest olejek goździkowy. Wystarczy nałożyć trochę na dotknięty ząb, a jego działanie przeciwbakteryjne i drętwienie wkrótce zmniejszy pulsujący ból. Na początku możesz poczuć lekkie pieczenie, ale później odczujesz ulgę w bólu.

5. Ciepła słona woda

To leczenie domowe wymaga szklanki gorącej wody i ½ łyżki soli. Dodaj sól do wody, a gdy roztwór nieco ostygnie przepłucz nim usta. To leczenie zmniejszy obrzęk dziąseł i ból zęba.

6. Kostka lodu

Za pomocą jednej kostki lodu możesz znieczulić bolący obszar i wyeliminować ból zęba. Włóż kostkę lodu do plastikowej torby i owiń szmatką. Umieść ją w bolącym miejscu i pozostaw na około 15 minut. Mimo że jest to rozwiązanie tymczasowe zahamuje nerwy, zmniejszając w ten sposób ból.

7. Ekstrakt waniliowy

Ekstrakt z wanilii jest prostym, ale skutecznym sposób leczenia bólu zęba. Nałóż wacik nasączony ekstraktem waniliowym na bolący ząb. Powtarzaj tyle razy ile to konieczne, aby złagodzić ból.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Bóle głowy należą do najczęściej zgłaszanych dolegliwości. Wpływają na miliony ludzi na całym świecie z wielu różnych powodów od zwykłego przeziębienia po wyniszczające migreny. Jedna 31-letnia...
Czy kiedykolwiek przytulałeś się do ogromnego zwierzęcia hodowlanego? Jeśli się ich boisz badacze są tutaj, aby zmienić Twoje zdanie. Okazuje się, że przytulanie krów...
Niedawno zwrócono uwagę, że jaja są wyjątkowo korzystne dla zdrowia i powinny być spożywane niemal codziennie. To idealny sposób na rozpoczęcie dnia - zdrowy, odżywczy...
To jest prawdziwa historia, która została wysłana przez jednego z naszych obserwatorów z prośbą o zachowanie anonimowości. W rzeczywistości jest to ostrzeżenie dla wszystkich ludzi,...
Hormony są substancjami chemicznymi, które działają jako posłańcy. Kontrolują i koordynują szereg procesów metabolicznych w organizmie.  Dlatego właściwa funkcja organizmu silnie zależy od równowagi hormonalnej, a...