Strona główna Bez kategorii Jak przygotować ocet jabłkowy w swoim domu

Jak przygotować ocet jabłkowy w swoim domu

Liczne korzyści zdrowotne octu jabłkowego są niepodważalne. Ten wspólny składnik kuchenny może podnieść Twoje zdrowie na wielu poziomach. 

Działa cuda zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Chociaż większość ludzi dodaje go do różnych przepisów kulinarnych, takich jak zupy i sałatki, ocet jabłkowy może być również stosowany w wielu naturalnych lekarstwach w leczeniu wielu dolegliwości, w tym niestrawności, zgagi, stanów zapalnych, infekcji i wielu innych.

Dlatego powinieneś zawsze mieć go w zasięgu ręki. Podczas, gdy zawsze możesz iść do supermarketu i kupić butelkę organicznego octu jabłkowego, najlepszą opcją jest zrobienie własnego octu ekologicznego.

W ten sposób czerpiesz większość korzyści zdrowotnych. I nie przejmuj się przygotowaniem, bo jest to bardzo proste.

Składniki:

  • organiczne jabłka
  • woda
  • cukier

Wskazówki:

Umyj jabłka dokładnie, a następnie je pokrój. Umieść jabłka w szklanym słoiku, dodając trochę cukru (1% cukru na masę jabłek, tj. 10 g cukru na 1 kg jabłek).

Cukier jest niezbędny do procesu fermentacji i zostanie całkowicie usunięty w produkcie końcowym. Napełnij słoik wodą, przykryj gazą i pozostaw w temperaturze pokojowej około 20 ° C.

W ciągu 7-10 dni słoik zacznie wypuszczać kwaśny zapach. Ponieważ zapach będzie coraz silniejszy, lepiej przechowywać słoik w miejscu innym niż kuchnia.

Za miesiąc domowy ocet jabłkowy będzie gotowe. Możesz skosztować kwaśnego smaku octu. Jeśli wszystko jest w porządku, odcedź płyn przez gazę i przechowuj w sterylizowanych szklanych butelkach.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czy twoje stopy, kostki, dłonie lub nogi są często spuchnięte? Dzieje się tak z powodu zatrzymywania wody, stanu zwanego obrzękiem. Charakteryzuje się nagromadzeniem płynów...
Prawie wszyscy przygotowując zupę stosuje popularne kostki rosołowe, gdyż są uważane za zdrowe i bezpieczne do spożycia, ale nikt nie jest świadomy, że ich stosowanie jest...
Łuszczyca jest niekontaktową, przewlekłą chorobą skóry, która powoduje powstawanie blaszek zgrubiałej, łuszczącej się skóry. Suche płatki skóry wynikają z nadmiernie szybkiej proliferacji komórek skóry. Łuszczyca...
Większość zna zalety i właściwości aloesu wpływające pozytywnie na naszą skórę, ale czy wiedzieliście, że tą roślinę można także stosować jako lek. Ta roślina okazała się tak...
Co zaskakujące w twoim ciele są dwa mózgi, jeden w głowie, a drugi w jelitach. Twój "mózg" znajdujący się w jelitach odpowiada za zdrowie...