Zdrowie Śmierdzące stopy - niezawodne sposoby na przykry zapach stóp

Śmierdzące stopy – niezawodne sposoby na przykry zapach stóp

Bromodoza, czyli śmierdzące stopy jest bardzo częstym stanem medycznym. Jest to spowodowane gromadzeniem się potu, co powoduje rozwój bakterii na skórze. Te bakterie powodują nieprzyjemne zapachy.

Zakażenia grzybicze, takie jak stopa sportowca mogą również prowadzić do bromodozy. Dobrą wiadomością jest to, że bromodoza jest łatwa, szybka i niedroga w leczeniu.

Zabiegi domowe na śmierdzące stopy

Te wskazówki mogą pomóc w zmniejszeniu nieprzyjemnego zapachu stóp. Kluczem jest upewnienie się, że stosujesz je regularnie i ostrożnie.

– utrzymuj stopy w czystości i…

 • Użyj łagodnego mydła i szczotki do szorowania, aby myć stopy co najmniej raz dziennie. Najlepszym momentem na to jest poranny lub wieczorny prysznic. Po umyciu ważne jest, aby całkowicie wysuszyć stopy. Zwróć szczególną uwagę, aby wytrzeć dobrze między palcami, gdzie każda wilgoć może z łatwością spowodować rozwój bakterii.
 • Dbaj o paznokcie u nóg, aby były krótkie i regularnie je myj.
 • Zdejmij twardą, martwą skórę ze stóp za pomocą pilnika nożnego. Twarda skóra staje się rozmoczona i miękka, gdy jest mokra, tworząc miejsce, w którym bakterie lubią żyć.
 • Zmieniaj skarpetki przynajmniej raz dziennie. Jeśli jesteś w gorącym otoczeniu, ćwicząc lub w jakiejkolwiek innej sytuacji, w której stopy mogą się pocić, powinieneś częściej zmieniać skarpetki.
 • Miej dwie pary butów, które zamiennie nosisz co drugi dzień. Pozwala to każdej parze dokładnie wyschnąć z potu, wilgoci przez cały dzień przed ponownym założeniem. Możesz usunąć wkładki z butów, aby pomóc im wyschnąć. Mokre buty pozwalają bakteriom szybciej rozmnażać się na stopach.
 • Wybierz skarpetki, które absorbują wilgoć. Należą do nich grube, miękkie skarpety wykonane z włókien naturalnych lub skarpety sportowe.
 • Noś sandały z odkrytymi palcami w ciepłe dni i chodź boso w pomieszczeniu, gdy jest to odpowiednie, aby stopy pozostały suche.
 • Unikaj butów, które są ciasne lub mogą zatrzymywać wilgoć.
 • Użyj bawełnianej kuleczki, aby co wieczór nanieść na stopę niewielką ilość alkoholu. Pomoże to wysuszyć stopy. Unikaj nakładania go na pęknięcia skóry.
 • Włóż medyczne wkładki dezodorujące do butów.
 • Jeśli chcesz szybko pozbyć się śmierdzących stóp bezpieczne jest stosowanie antyperspirantów lub dezodorantów w aerozolu.
 • Wypróbuj różne rodzaje mydeł przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych, aż znajdziesz takie, który najlepiej Ci odpowiada.

– wróć uwagę na skarpetki i buty

– udaj się do lekarza

Zabiegi domowe zazwyczaj pomagają zmniejszyć lub wyeliminować śmierdzące stopy. Jeśli jednak zabiegi w domu nie pomagają złagodzić bromodozy powinieneś skontaktować się z lekarzem. Może on przepisać silniejsze antyperspiranty i mydła na stopy i może udzielić porady na temat leczenia nadmiernej potliwości.
[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Nie przegap: [su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”2″ tax_term=”5″ order=”desc” orderby=”rand”]

[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Co powoduje śmierdzące stopy?

Twoje stopy wytwarzają dużo potu. Mają więcej gruczołów potowych niż jakakolwiek inna część ciała. Te gruczoły wydzielają pot przez cały dzień, aby pomóc w schłodzeniu ciała i utrzymaniu wilgotności skóry.

Nastolatki i kobiety w ciąży są najbardziej podatne na bardzo spocone stopy, ponieważ ich ciała wytwarzają hormony, które sprawiają, że bardziej się pocą. Ludzie, którzy są na nogach przez cały dzień w pracy, są narażeni na wiele stresów lub mają stan chorobowy, który sprawia, że ​​bardziej się pocą to mają bardziej spocone stopy.

Na nogach są oczywiście bakterie. Bakterie te pomagają rozkładać pot na nogach po uwolnieniu. Jeśli gromadzą się bakterie i pot może powstać nieprzyjemny zapach. Dodatkowe bakterie mają tendencję do formowania się, gdy osoba poci się w butach, zdejmuje je, a następnie wkłada je z powrotem, nie pozwalając im całkowicie wyschnąć.

Zła higiena może również odgrywać rolę w powodowaniu śmierdzących stóp. Rzadkie mycie stóp lub niezmienianie skarpet co najmniej raz dziennie może pozwolić dodatkowym bakteriom zacząć rosnąć na własnych nogach. Może to spowodować pogarszanie się zapachu stóp.

[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Śmierdzące stopy podsumowanie

Dobrą wiadomością jest to, że bromodoza jest dość prosta w leczeniu. Przy codziennej uwadze powinieneś być w stanie zmniejszyć lub wyeliminować zapach stóp w ciągu tygodnia.

Kluczem jest dbałość o stopy w codziennej rutynie higienicznej. Zabiegi domowe są zazwyczaj bardzo skuteczne, ale w ciężkich przypadkach lekarz może przepisać mocniejsze leki.

POZBĄDŹ SIĘ NADWAGI
uzyskaj wymarzoną sylwetkę

PROMOCJA -53%
Sliminazer pozwoli Ci:
 • 3-krotnie przyspieszyć metabolizm
 • Spalić zbędną tkankę tłuszczową nawet w 95%
 • Ograniczyć apetyt
 • Wyeliminować cellulit
loading...
loading...

PODOBNE ARTYKUŁY

Objawy raka, które kobiety często ignorują

Wraz ze wzrostem świadomości raka piersi codzienne badanie piersi musi stać się nawykiem. Istnieje jednak kilka innych rodzajów raka, które wykazują wspólne i subtelne...

9 powodów dla których warto jeść płatki owsiane

Płatki owsiane są bezglutenowym pełnoziarnistym i doskonałym źródłem ważnych witamin, minerałów, błonnika i przeciwutleniaczy. Badania pokazują, że owies i płatki owsiane mają wiele korzyści zdrowotnych. Należą...

Padaczka (epilepsja) – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Padaczka znana również jako epilepsja jest przewlekłą chorobą, która powoduje napady niesprowokowane i nawracające. W tym artykule dowiesz się co ją powoduje, kto jest zagrożony, w...

Poznaj najsilniejszy antybiotyk wykonany tylko z 2 składników

Nadchodzi okres chorób zakaźnych, a najbardziej znanym sposobem radzenia sobie z nimi jest stosowanie leków antybiotykowych.  W pewnym momencie naszego życia potrzebowaliśmy antybiotyków, aby odzyskać zdrowie, ale...

Połóż cebulę na szyi i rozwiąż problem choroby naszych czasów

W dzisiejszych czasach ludzie wolą używać tradycyjnych i naturalnych rozwiązań, a nie lekarstw przypisanych przez lekarzy, głównie ze względu na fakt, że środki farmaceutyczne...

Poznaj herbatę, która pomaga zrzucić zbędne kilogramy i przyspieszyć metabolizm

Czy chciałabyś stracić zbędne kilogramy w całkowicie naturalny i łatwy sposób? Możesz to zrobić jeśli tylko poprawisz swój metabolizm bez konieczności wykonywania forsownych ćwiczeń....

POPULARNE ARTYKUŁY