Strona główna Bez kategorii Top 5 ziół, które regenerują naszą wątrobę

Top 5 ziół, które regenerują naszą wątrobę

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w ciele człowieka, pełniącym wiele funkcji życiowych. Niektóre z nich to usuwanie odpadów, oczyszczanie krwi, a wytwarzana przez nią żółć umożliwia trawienie tłuszczów i węglowodanów.

To największy narząd wewnętrzny jaki mamy, ale jest to również jeden z narządów, na który najłatwiej wpływa nasza zła dieta i styl życia.

Toksyny w środowisku, przyjmowanie leków, palenie papierosów i spożywanie alkoholu to tylko niektóre z czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na wątrobę.

Nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby może powodować wiele problemów zdrowotnych. Niektóre z nich to zapalenie wątroby, ostra dysfunkcja wątroby, marskość wątroby, a nawet cukrzyca.

Na szczęście możesz zapobiec tym poważnym chorobom i zająć się nimi, a także zachować zdrowie swojej wątroby za pomocą następujących 5 ziół.

Top 5 ziół do leczenia Twojej wątroby

1. Ostropest

Sylimaryna lub bardziej znany jako ostropest jest najbardziej zalecanym ziołem jeśli chodzi o leczenie wszelkich problemów z wątrobą.

Chroni ten narząd przed toksynami dzięki zawartemu w nim flawonoidowi. Ponadto poprawia funkcjonowanie wątroby i naprawia wszelkie uszkodzenia wątroby.

2. Mniszek lekarski

Mniszek lekarski to kolejne świetne zioło, które pomaga leczyć problemy z wątrobą i zachować jej zdrowia. Możesz go spożywać jako herbatę lub ekstrakt.

Jest to szczególnie korzystne w połączeniu z ostropestem plamistym – połączenie dostępne w postaci suplementu. Mlecze zawierają wysoki poziom witamin i minerałów, w tym potas, cynk i żelazo. Stymuluje produkcję żółci i poprawia ogólny stan wątroby.

3. Korzeń łopianu

Zioło to oczyszcza krew i można go spożywać jako herbatę. Stymuluje przepływ żółci i przywraca uszkodzone komórki wątroby. Te cechy sprawiają, że korzeń łopianu jest doskonałym wyborem dla osób z osłabioną wątrobą.

4. Karczoch

Cynaryna lub bardziej znana jako karczoch jest korzystna dla produkcji i przepływu żółci. Znacząco zmniejsza ryzyko żółtaczki i zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych.

5. Kurkuma

Kurkuma jest najczęściej analizowanym ziołem ze względu na szeroki zakres właściwości zdrowotnych. Jedną z nich jest zdolność do zmniejszania stanu zapalnego, co oznacza, że ​​jest przydatna w leczeniu dolegliwości wątroby związanych z zapaleniem.

Dlatego dodanie tego zioła do codziennej diety jest wysoce zalecane jeśli chcesz poprawić zdrowie swojej wątroby. Inną opcją jest przyjmowanie go w postaci kapsułek kurkuminy, najlepiej takich, które zawierają piperynę, ponieważ ta substancja chemiczna poprawia wchłanianie aktywnego związku kurkumy – kurkuminy.

Oprócz tych ziół staraj się poprawić ogólną dietę, jedząc więcej świeżych warzyw, owoców, nasion i produktów pełnoziarnistych oraz unikając nadmiernego picia i palenia.

Niektóre badania sugerują, że spożywanie kawy może również pomóc w gojeniu się uszkodzeń wątroby.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Jedzenia czosnku na pusty żołądek i jest bardzo skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia wielu chorób.Według wielu badań, spożywanie czosnku przed jedzeniem lub piciem znacznie...
Ból pięty odnosi się do bólu odczuwanego za piętą, na dole pięty lub w łuku stopy. Jest to dość powszechne i może znacznie zakłócać...
GIF wydał dziś decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie kraju serii leku Febrisan - lek na przeziębienia i grypy. Febrisan to nowoczesny lek bez...
Obrzęk nóg może wystąpić z różnych powodów: ciepło, problemy z naczyniami krwionośnymi, niewydolność nerek, ciąża, niewydolność serca, zaburzenia hormonalne. Medycyna ludowa posiada szereg różnych zastosowań przeciwobrzękowych,...
Dzięki długoletniej tradycji kurkuma od dawna uważana jest za królową przypraw w Indiach, gdyż jest naturalnym lekiem na wiele problemów zdrowotnych. Początkowo była używana...