Strona główna Bez kategorii Jak używać aloesu, żeby pozbyć się zaparć

Jak używać aloesu, żeby pozbyć się zaparć

Aloes zwyczajny jest rośliną zieloną o ciemnym wyglądzie i przezroczystym żelu, który jest stosowany jako balsam do różnych celów, w tym do oparzeń, ran na ciele, ale także wykorzystywany jest na zaparcia.

Aloes na zaparcia

Jest to bardzo niewygodny stan, który występuje, gdy kał spędza dużo czasu w jelicie grubym, powodując bardzo wolne trawienie i duży dyskomfort. Niektóre z tych dolegliwości to niezdolność do defekacji przez wiele dni, bóle brzucha, zapalenie okrężnicy, nudności i wiele innych.

Niektóre czynniki wywołujące tę chorobę to stres, brak picia wystarczającej ilości płynów, brak błonnika pokarmowego, nadmierne stosowanie środków przeczyszczających lub produktów farmaceutycznych, zmiany w hormonach lub nawykach itp.

W tych przypadkach Aloes jest lekarstwem, które stosuje się głównie do zaparć, ponieważ  roślina ma właściwości przeczyszczające, które pomagają w naturalny sposób opróżnić jelito, zgodnie z badaniami naukowymi.

Przygotowanie

Aby przygotować lek należy najpierw odciąć liść, przepłukać w wodzie, przeciąć go na pół ostrym nożem i usunąć kolczaste części. Następnie wyodrębnij przezroczysty żel, który zawiera właściwości przeczyszczające i umieść go w blenderze. Żel powinien być przetwarzany zaraz po wyjęciu, ponieważ po zetknięciu z powietrzem ma tendencję do szybkiego stwardnienia.

Jeśli chcesz poprawić właściwości możesz dodać odrobinę soku do blendera: z cytryny, grejpfruta lub pomarańczy. Tę mieszaninę należy przechowywać w lodówce, aby utrzymać jej właściwości w stanie nienaruszonym przez maksymalnie tydzień. Jednak preparat jest najbardziej skoncentrowany przez pierwsze dwa lub trzy dni.

Jak spożywać?

Powinieneś codziennie pić 2-3 łyżki soku z aloesu, najlepiej na pusty żołądek, aby nie mieszał się z jedzeniem lub napojami, które spożyłaś. Należy wziąć 2 -3 łyżki tej mieszanki i wymieszać w szklance wody lub jeśli wolisz w jakimś soku.

Należy zauważyć, że lek ten nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży, osób z cukrzycą lub chorobami tarczycy lub nerek. W takich przypadkach można utrzymać dietę bogatą w błonnik i witaminy.

Zalecenia

Po dłuższym występowaniu objawów zaparcia, takich jak wzdęcia (gazy) i ból brzucha, bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub specjalistą, aby postawić właściwą diagnozę.

Poza tym zaleca się picie dużej ilości wody i zmianę stylu życia. Musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe, szczególnie po przez zwiększenie ilości spożywanego błonnika.

Zapamiętaj…

Aloes zwyczajny jest rośliną o wielu korzystnych właściwościach dla twojego zdrowia. Jak już wspomniano pomaga oczyścić jelito grube i reguluje funkcje żołądka.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek reakcje, takie jak biegunka lub skurcze należy przerwać przyjmowanie leku przez co najmniej 3 dni, a następnie kontynuować w małych dawkach trzy razy dziennie, przed każdym posiłkiem lub po posiłku. Z pewnością pomoże to w naturalny sposób zmniejszyć nieprzyjemne zaparcia.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Nasz współczesny świat jest nękany chorobami, zagrożeniami dla zdrowia i niebezpieczeństwami, a rak jest jednym z najbardziej przerażających chorób, której chyba każdy z nas...
Starzenie się organizmu to naturalny proces życiowy, który musi przejść każdy żyjący organizm. Każdy jednak szuka sposobu, aby wyeliminować przynajmniej niektóre jego skutki. W tym artykule...
Czy twoje dłonie i stopy są zawsze zimne? W takim przypadku prawdopodobnie masz słabe krążenie. Słabe krążenie krwi jest częstym problemem zdrowotnym, który dotyka...
Czy słyszałeś o tym oleju? Cóż, prawdopodobnie nie , ponieważ koncerny farmaceutyczne ukrywa organiczny olejek eteryczny z helichrysum przed opinią publiczną. Powód? Jego niesamowite efekty...
Dna moczanowa jest bardzo częstym problemem, który może dotknąć osoby w każdym wieku i różnej płci, choć zwykle dzieje się tak u osób w...