Strona główna Bez kategorii Walcz z grzybicą paznokci naturalnie wykorzystując 3 składniki

Walcz z grzybicą paznokci naturalnie wykorzystując 3 składniki

Powstała infekcja grzybów rosnących w paznokciach jest znana jako grzybica paznokci. Jest to spowodowane działaniem dermatofitów, drożdży lub pleśni. Te mikroorganizmy łatwo rosną w ciepłym, wilgotnym środowisku.

Wpływa na paznokcie zarówno dłoni, jak i stóp, chociaż stopy są bardziej narażone szczególnie u mężczyzn. Stają się one żółte i grube, a skóra wokół paznokci jest zaczerwieniona i  zaogniona. Brak leczenia może spowodować całkowitą utratę paznokcia.

Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na stan swoich paznokci i szukać leczenia przy pierwszych oznakach infekcji grzybiczych.

Poniżej przedstawimy całkowicie naturalne rozwiązanie, które wykorzystuje tylko trzy składniki do walki z grzybem paznokci i ratowania paznokcia.

Naturalne leczenie w walce z grzybem paznokci

Ten naturalny lek zawiera antybiotyki, które niszczą mikroorganizmy powodujące zakażenie paznokcia.

W większości przypadków leczenie trwa co najmniej dwa miesiące, ale może wymagać kontynuacji przez okres do 8-12 miesięcy, aby całkowicie zwalczyć grzybicę i pozwolić odrosnąć paznokciowi.

Od samego początku musisz zrozumieć, że cierpliwość jest kluczowa, jeśli chodzi o te środki zaradcze. Nie zapewniają one natychmiastowego efektu i wymaga ciągłego stosowania.

Ten produkt składa się z: wody utlenionej, 90% alkoholu etylowego i białego octu. Te trzy składniki są znane ze swoich naturalnych właściwości przeciwgrzybiczych i antyseptycznych, które leczą różne rodzaje urazów.

Korzyści z wody utlenionej

Nadtlenek wodoru stosuje się do dezynfekcji ran z powodu ich silnego działania antybakteryjnego. Jest powszechnie sprzedawany w większości aptek jako 3% roztwór.

Jest to przyjazny dla środowiska środek dezynfekujący, który utlenia się, by zabić patogeny.

Używanie go na paznokciach niszczy drożdże i dermatofity, które powodują infekcję.

Korzyści z 90% alkoholu etylowego

Alkohol etylowy jest destylowany do celów medycznych i znajduje się w prawie każdym zestawie pierwszej pomocy. Jest to środek dezynfekujący, który można stosować przy obrażeniach skóry.

Udowodniono, że jest skuteczny przeciwko większości bakterii i grzybów.

Jest stosowany kosmetycznie w manicure i pedicure, aby zwalczać grzyby paznokciowe i dezynfekować używane narzędzia.

Zalety białego octu

Kwaśne związki w białym occie są stosowane od czasów starożytnych w leczeniu zakażeń grzybiczych na skórze. Jest to dobry środek antyseptyczny i antygrzybiczny zdolny do leczenia grzybicy paznokci.

Jego zastosowanie zmniejsza świąd i zażółcenie, a także brzydkie modzele, które sprawiają, że Twoje stopy wyglądają brzydko.

Jak przygotować to lekarstwo do walki z grzybem paznokci?

Składniki

 • 5 łyżek 90% alkoholu etylowego
 • 5 łyżek nadtlenku wodoru
 • 2 łyżki białego octu

Przybory

 • 1 szklany pojemnik

Wskazówki

 • Połącz alkohol i nadtlenek wodoru w szklanym pojemniku.
 • Wlej biały ocet i wymieszaj.
 • Zakręć i przechowuj w chłodnym, suchym miejscu.
 • Umyj dotknięty paznokieć i delikatnie osusz ręcznikiem.
 • Zastosuj lek za pomocą wacika.
 • Jeśli paznokieć jest naprawdę gruby, ostrożnie zetrzyj powierzchnię, a następnie nałóż roztwór.
 • Używaj dwa razy dziennie.

Aby uzyskać najlepsze wyniki zdezynfekuj buty, skarpetki i wszystko inne co miało kontakt z zainfekowanym paznokciem.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Orzechy włoskie nie tylko są pełne wspaniałych składników odżywczych, w tym tłuszczów wielonienasyconych, fenoli, witaminy E i przeciwutleniaczy, ale mogą mieć również zaskakujący wpływ na...
Leki domowe zawierające miód są świetne, gdy zmieniają się pory roku. Szczególnie, gdy następują nagłe zmiany temperatury i zwiększa się ryzyko zachorowania na grypę....
Cynamon to wspaniała przyprawa, której właściwości lecznicze są znane ludziom od wielu lat. Często jest on kupowany w postaci proszku i w takiej postaci nie jest odpowiedni do...
Czy twoje stopy, kostki, dłonie lub nogi są często spuchnięte? Dzieje się tak z powodu zatrzymywania wody, stanu zwanego obrzękiem. Charakteryzuje się nagromadzeniem płynów...
Wszyscy wiemy, że codzienna kąpiel jest ważną częścią naszej higieny, ale czy kiedykolwiek przypuszczaliście, że od jakiej części ciała zaczynasz mycie może ukazywać jakiego rodzaju...