Strona główna Informacje Czy wiesz, że napoje energetyczne zawierają taurynę (mocz byków)?

Czy wiesz, że napoje energetyczne zawierają taurynę (mocz byków)?

Ostatnie badania przeprowadzone przez Longhorn Cattle Company zaszokowały świat. Stwierdzono, że napoje energetyczne zawierają składnik ekstrahowany z moczu i nasienia byka.

Naukowcy przetestowali niektóre z najlepiej sprzedających się marek napojów energetycznych, w tym Red Bull, Monster itp.

Tauryna jest składnikiem nazwanym po łacińskim Byku, co oznacza byka. Tauryna została po raz pierwszy wyizolowana z żółci wołowej w 1827 r. przez australijskich naukowców Leopolda Gmelona i Friedricha Tiedemanna.

Jest klasyfikowana jako aminokwas, ale nie ma grupy karboksylowej. Tauryna zwykle występuje w nasieniu, wątrobie i moczu buhajów.

Obrzydliwe, ale prawdziwe. Tauryna jest częstym składnikiem napojów energetycznych i jest produktem ubocznym jąder byka.

W poniższym filmie dowiesz się, jak Tauryna jest pozyskiwana od byków. Wideo zostało stworzone przez pracownika firmy, która dostarcza ten składnik firmom produkującym napoje energetyczne.

Ten film został przypadkowo upubliczniony ujawniając tajemnicę, którą firma utrzymywała w sekrecie przez lata. Prawdopodobnie pracownik został zwolniony za naruszenie polityki firmy.

Źródło: www.snopes.com

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Rośliny domowe są powszechnie używane jako dekoracja lub do celów związanych ze zdrowiem. Jednak nie wszystkie rośliny domowe są bezpieczne, ponieważ niektóre mogą stanowić prawdziwe...
Żyjemy w świecie pełnym ludzi przyklejonych do swoich telefonów komórkowych. W rzeczywistości większość z nas jest tak przywiązana do tych urządzeń, że w chwili...
Zdumiewające ogłoszenie zostało ogłoszone przez zespół psychologów i lekarzy na Technische Universität w Berlinie. Zespół ekspertów twierdzi, że życie po śmierci istnieje w jakiejś formie...
Nastolatka z Anglii doświadczyła pewnych problemów zdrowotnych, takich jak nudności, zawroty głowy i bóle ciała. Przepisano jej kilka antybiotyków w celu leczenia zakażeń dróg moczowych.  Wzięła...
Od tysięcy lat olejek kadzidłowy jest znany i stosowany jako tradycyjna medycyna na różne dolegliwości. Ten starożytny lek znany jest ze swoich właściwości przeciwnowotworowych,...