Strona główna Uroda Jak zatrzymać wypadanie włosów? Spraw by rosły szybciej i silniejsze!

Jak zatrzymać wypadanie włosów? Spraw by rosły szybciej i silniejsze!

Przedwczesne wypadanie włosów jest obecnie bardzo częstym problemem i zaczyna mieć wpływ na wiele młodych ludzi, zarówno mężczyzn jak i kobiety. 

Zwykle wiąże się to z nadmiernym stresem, ciążą, menopauzą i utratą wagi, ale istnieje wiele innych czynników, które mogą odgrywać ważną rolę w tym niechcianym procesie.

Twoje ciało reaguje na stresujące sytuacje, które mu towarzyszą, a jego reakcja często objawia się utratą włosów, co jest całkowicie normalne, ale stres może również powodować brak równowagi hormonalnej i prowadzić do nadmiernego wypadania włosów.

Ten problem może prowadzić do problemów z poczuciem własnej wartości i sprawić, że poczujesz się niepewnie. Możesz również wydać tysiące złotych na produkty do włosów i zabiegi, które często nie spełniają Twoich oczekiwań.

To, co musisz zrobić, jeśli masz do czynienia z tym problemem to zapomnieć o komercyjnych produktach do pielęgnacji włosów i zwrócić się do natury. Przedstawiamy Wam lekarstwo na prawie wszystkie choroby i schorzenia i może pomóc również w wypadaniu włosów.

Najlepszym naturalnym lekiem na wypadanie włosów są liście guawy. Skutecznie powstrzymują wypadanie włosów i stymulują wzrost nowych włosów. Liście guawy są bogate w witaminę B, która jest niezbędna dla zdrowych i szybko rosnących włosów. Nie tylko pobudzają wzrost włosów, ale mogą również wzmacniać mieszki włosowe i korzenie.

Składniki:

  • litr wody
  • garść liści guawy

Przygotowanie:

Wlej jeden litr wody do garnka i dodaj garść liści guawy. Podgrzej i poczekać, aż mieszanina zacznie wrzeć. Gotuj na małym ogniu przez około 20 minut.

Następnie odstaw mieszaninę na bok i pozwól jej ostygnąć, abyś mógł z niej korzystać. Masuj skórę głowy miksturą i pozostaw ją na kilka godzin przed zmyciem.

Metoda ta będzie bardziej skuteczna, jeśli zrobisz to przed pójściem spać i zostawisz maseczkę na noc. Zakryj włosy czepkiem, aby nie pobrudzić poduszek. Zmyj maseczkę zaraz po przebudzeniu.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Witaminy i minerały są niezbędnymi składnikami odżywczymi, które nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Zdrowa dieta to najlepszy sposób na uzyskanie wystarczającej ilości tych składników...
Przebarwienie zębów jest częstym problemem kosmetycznym, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Może to być wynikiem pewnych produktów spożywczych i napojów, takich jak czerwone...
Wszyscy spędzamy dużo czasu i wydajemy pieniądze na wygląd naszej twarzy i włosów. Staramy się, aby były idealnie, gładkie i błyszczące, nie oszczędzając w ten...
Rozstępy mogą sprawić, że poczujesz się bardzo niekomfortowo i będziesz świadoma swojego wyglądu. Na szczęście istnieją różne sposoby, aby zminimalizować pojawienie się tych drobnych, białych...
Jednym z najczęstszych problemów estetycznych w dzisiejszych czasach są żylaki. Pojawiają się one głównie u kobiet, ale mogą również pojawić się u mężczyzn. Na szczęście dla...