Zdrowie Zmniejszaj ból i stan zapalny włączając te 7 pokarmów do swojej diety

Zmniejszaj ból i stan zapalny włączając te 7 pokarmów do swojej diety

Ból i stan zapalny to częste problemy zdrowotne, które mogą wystąpić w wyniku choroby, urazu lub nadmiernej aktywności fizycznej.

Ich rozwój powtarza się u osób prowadzących siedzący tryb życia, choć występują one często u osób starszych lub u osób, które mają niezdrowe nawyki.

W wielu przypadkach ich występowanie jest sporadyczne i minimalne. Jednak niektórzy ludzie doświadczają tego w sposób chroniczny.

Problem polega na tym, że wiele osób ignoruje ich początkowe objawy i pomimo tego, że podejmują działania w celu ich złagodzenia, nadal angażują się w działania, które pogarszają sytuację.

Chociaż środki przeciwbólowe zmniejszają nasilenie objawów, nadmierne ich spożycie może wywołać niepożądane efekty uboczne.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją proste i naturalne rozwiązania, które stosowane codziennie mogą pomóc w kontrolowaniu tej sytuacji bez szkody dla zdrowia.

W poniższych akapitach zalecimy 7 zdrowych produktów spożywczych, które dzięki swoim właściwościom są dobrymi suplementami, aby poradzić sobie z tym problemem.

Nie przestawaj ich jeść!

1. Łosoś

Łosoś nie tylko stanowi jedno z najlepszych źródeł białka o wysokiej wartości biologicznej, ale zawiera również dużą ilość kwasów tłuszczowych Omega 3.

  • Ten rodzaj zdrowego tłuszczu pomaga obniżyć poziom cholesterolu,a jednocześnie działa jako silny środek przeciwzapalny i środek ochronny.
  • Jego asymilacja reguluje aktywność procesów zapalnych organizmu i biorąc pod uwagę, że poprawia krążenie jest idealny do łagodzenia bólu.

Jakby tego było mało zawiera substancję zwaną kalcytoniną, która może pomóc w zapobieganiu osteoporozie.

2. Czerwone winogrona

Znane ze swojego pysznego smaku, czerwone winogrona są doskonałym pożywieniem dla osób cierpiących na zaburzenia zapalne.

Mają duże ilości resweratrolu , przeciwutleniacza o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, które pomaga zmniejszyć ból.

Ich regularne spożywanie stymuluje eliminację toksyn, a jednocześnie zmniejsza ryzyko przedwczesnego starzenia się .

3. Tymianek

Działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne tymianku zostały porównane z lekami stosowanymi w leczeniu bólu.

  • Jego niezbędne składniki odżywcze tworzą barierę ochronną przed negatywnym wpływem wolnych rodników, a jednocześnie kontrolują stan zapalny.
  • Dodany jako przyprawa do potraw może zmniejszyć ryzyko chorób takich jak zapalenie stawów i wysoki poziom cholesterolu.
  • Ponadto przygotowany jako napar jest to szybkie rozwiązanie napięć mięśni i bólów głowy.

4. Ananas

Ananas to niskokaloryczny pokarm, którego właściwości moczopędne i przeciwzapalne sprawiają, że jest on idealny do zmniejszania bólu spowodowanego stanem zapalnym.

Zawiera enzym zwany bromelainą, który po asymilacji do organizmu ułatwia rozkład białek.

Oznacza to, że spożywany regularnie, jest dobrym sprzymierzeńcem w zapobieganiu dny i problemom ze stawami.

5. Cebula

Cebula zawiera przeciwutleniacze i środki czyszczące, które zmniejszają poziom toksyn we krwi i tkance.

Zawiera flawonoid zwany kwercetyną, który jest uważany za jeden z najpotężniejszych naturalnych środków przeciwzapalnych .

Ten składnik odżywczy wraz z dostarczaniem witamin i minerałów zwalcza negatywne skutki wolnych rodników i stanów zapalnych.

6. Nasiona lnu

Nasiona lnu zawierają dużą ilość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E. Przyczyniają się do uśmierzenia bólu w organizmie.

Poziom omega 3 jest wyższy niż innych warzyw, a ponieważ łatwo są one przyswajane, jest skutecznym lekarstwem na bóle mięśni i stawów.

Z drugiej strony zapewnia również duże ilości błonnika, co pomaga nam obniżyć poziom cholesterolu i poprawia warunki trawienne

7. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek, znana na całym świecie jako jedno z najlepszych źródeł niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Wysoka koncentracja składników odżywczych zapewnia szereg korzyści dla zdrowia układu krążenia. Rzeczywiście jest skuteczna przeciwko zaburzeniom stanu zapalnego.

Ma substancję znaną jako oleocanthal, której działanie przeciwzapalne może zmniejszyć bóle głowy związane z napięciem.

Substancja ta hamuje działanie enzymu zwanego cox, który wytwarza substancje, które zwiększają stan zapalny.

Udostępnij ten artykuł znajomym

PODOBNE ARTYKUŁY

Potężny napój zwalczający mięśniaki i torbiele z jajników, niezwykle łatwy do przygotowania!

Mięśniaki i torbiele jajników pojawiają się znacznie częściej niż jesteśmy to sobie wyobrazić. Szczególnie u młodych kobiet lub tych, które zaczynają przechodzić menopauzę, torbiele oraz...

Jak łatwo usunąć brodawki stosując nadtlenek wodoru

Brodawki są powszechnym problemem, z którym boryka się wielu ludzi i chociaż nie są szczególnie niebezpieczne i nie zagrażają życiu mogą być dość niewygodne...

Jadła ogórka każdego dnia, a potem wszyscy zauważyli, że się zmieniła. Oto co się stało!

Ogórki mogą być jednymi z najbardziej korzystnych warzyw znanych człowiekowi, bogatych w składniki odżywcze, które chronią przed wieloma chorobami, w tym nowotworami.  Oprócz licznych korzyści...

Użyj sody oczyszczającej, aby Twoja twarz i skóra były piękne!

Soda oczyszczona ma nieskończone korzystne zastosowania i jest świetna w leczeniu wielu problemów skórnych. Soda oczyszczona ma działanie ścierne na skórze, usuwając martwe komórki skóry...

Jak naprawdę walczyć z osteoporozą

Wiele osób cierpi na osteoporozę. Dotyczy to szczególnie kobiet po menopauzie. Można jednak zastanawiać się dlaczego pomimo codziennego picia mleka masz niedobór wapnia. W tym artykule podamy...

Krem antycellulitowy – 1-sze wyniki już po tygodniu stosowania

Domowej roboty kremy są nie tylko łatwe do wykonania, ale są często znacznie lepsze w porównaniu do znanych marek zakupionych w sklepach. Poniżej znajdziesz przepis...

POPULARNE ARTYKUŁY

Uzdrawiająca moc skórki cytryny

Ten owoc jest bardzo popularny na całym świecie i można go znaleźć prawie w każdym supermarkecie. Wielu konsumentów często pije sok z cytryny, ale zapominają...

Jakie są wczesne objawy chorób serca, których nie należy ignorować

Podobnie jak w przypadku większości chorób, problemy z sercem nie zawsze wykazują wyraźne znaki ostrzegawcze. Niektóre objawy chorób serca, nawet nie dotyczą klatki piersiowej....

Nietypowe wykorzystanie wkładek higienicznych. Nr 4 cię mocno zaskoczy!

Nieustannie uczymy się nowych zastosowań  różnych rzeczy, których używamy od lat, a lista jest coraz dłuższa. Dzisiaj podzielimy się z wami niesamowitymi alternatywnymi zastosowaniami kobiecych...

Hipoglikemia: objawy, przyczyny i leczenie

Hipoglikemia jest stanem, który występuje, gdy poziom cukru we krwi jest zbyt niski. Wiele osób myśli o hipoglikemii jako o czymś, co występuje tylko u...